Astropay ön ödemeli kart satın al

Astropay ön ödemeli kart satın al; Sanal alışverişin kolaylıkları saymakla bitmez. Elbette ki bu özel sistemin artıları olduğu kadar eksileri de vardır. Yapılan alışverişlerde özellikle ödeme noktasında oluşabilecek mağduriyetler yoğun olarak alışveriş yapılan site kaynaklı olduğu gibi aynı zamanda seçilen ödeme aracı ile de ilgilidir.

Bankların sağladığı güvenlik önlemleri tabi ki oldukça yüksektir. Ancak günümüz teknolojisinde kötü emeller ile bu güvenlik duvarını aşabilen birçok hacker bulunmaktadır. Bu da alışveriş yapılan site her ne kadar güvenilir olursa olsun yaşanabilecek mağduriyetin önüne geçmek için farklı alternatifler üretmeyi gerektirir.

Astropay ön ödemeli kart satın al işlemleri

Astropay ön ödemeli kart satın alarak işlem sağlayanlar gerek güven duyarak alışveriş yaptıkları sitede, gerekse ödeme sağlarken oluşabilecek tüm sorunların önüne geçebilmektedir. Bu denli güven telkin eden sistemin başarısının arkasındaki tek neden ise kullanım şekli ve aynı zamanda tek kullanımlık olmasıdır.

Kişisel bilgileri içermeyen satın alma ve kullanma sistemiyle de kullanıcının kafasında oluşan ön yargıları tamamen yıkmaktadır.

Astropay Satış Noktaları

Ön ödemeli kart sistemi olarak anılan ve real bir kullanıma sahip olmayan Astropay ön ödemeli kart satın alma noktasında ise yine geçerli bayilikler, Türkiye yetkili internet bayileridir. Bu bayiler üzerinden güvenle alışveriş yapmak mümkündür. Bu denli güvenli görülmesinin önemli nedeni satın alınması esnasında kişisel ve finansal bilgi paylaşılmıyor oluşudur. Kartı seçmeniz ve ödemenizi gerçekleştirmenizin ardından vermiş olduğunuz telefon numarasına iletilen 16 haneli pin kodunuz kullanıma hazırdır. Bu süreçte hangi hesaptan havale veya hangi kredi kartını kullanarak kart bedelini yatırdığınız veya hangi telefon numarasını verdiğiniz hiçbir önem taşımaz. Bu nedenle kartın kişisel bir bilgi barındırmıyor oluşu kullanıcı açısından büyük bir avantajdır.

Astropay Kartın Geçerlilik Süresi

Sanal kart sistemlerinin kullanım şekli güven açısından büyük imkanlar sunarken, ayrıca tek kullanımlık oluşları bazı dezavantajlar getiriyor gibi görünmesine neden olabilmektedir. Zira yüksek tutarlardaki bir kartın küçük tutarlardaki alışverişlerde kullanılması sonucu içeride kalan tutarın tekrar kullanımının mümkün olmayışı kullanıcının bakış açısından bir dezavantajdır. Burada dikkat edilmesi gereken Astropay” ön ödemeli kart satın al esnasında öncelikle ihtiyacın belirlenmesidir. Bu ihtiyaca karşıt gelen tutardaki kartın satın alınmasıdır. Bu sayede içeride kalan tutar sizler için bir kayıp olmayacaktır. Bunun dışında eğer ki kartı satın almanızın ardından ihtiyacınız sona ermiştir. Kartı kullanmak zorunda kalmamışsanız bir sonraki ihtiyacınıza kadar kartın kullanıma açık kalacağı süre 1 yıldır.

Satın alınan gün ve saat itibariyle başlayan kullanım süresinden ertesi yıl aynı gün ve saate kadar isterseniz kartı kullanabilir, isterseniz de yetkili bayilerden bozdurabilir veya para gönderme aracı olarak işlem sağlayabilirsiniz.

Astropay Kart Bozdurma

Ön ödemeli kartların kullanım şekli oldukça kolay olduğu gibi ihtiyaç olmaması halinde nakite çevirme işlemi de yapılabilmektedir. Bu konuda Astropay ön ödemeli kart satın al işlemi sağlanan bayiliklere başvurmak gerekecektir.

Ön ödemeli kartın 1 yılık geçerlilik süresi sona ermeden yapılan kart bozdurma işlemlerinde belirli bayilerden işlem yapılabildiği gibi bozdurma anında küçük meblağlar olarak istenen komisyonlar bulunmaktadır. bu komisyonların birbirinden farklı tutarlarda oluşu, bayiinin kendi isteğine bağlı olarak astropay bozdurma işlemini kabul etmesinden kaynaklanmaktadır.

Burada güvenle işlem sağlamak adına kartın satın alındığı bayii tercih etmek gerekmektedir. Kartı bozdurmak yerine başka birine göndermek de yine kullanım süresi dolmadan kartın geçerli bir iş için kullanılması için yapılabilecekler arasındadır. Astropay kullanım ve satın alınması esnasında en çok güven telkin eden ön ödemeli kart sistemlerinin başında gelmektedir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s