Astropay Kart ve Kullanımı

Astropay Kart ve Kullanımı

Ön ödemeli kart sistemlerinden ilki olan ve güvenilirliği ile kullanıcı sayısını artırmaya ve buna paralel web sayfalarında da daha çok görmeye başladığımız Astropay kart kullanımı ile ilgili olarak birkaç noktaya değinelim. Bu ön ödemeli karta sahip olabilmek için öncelikle banka havalesi ile satın almak istediğiniz miktardaki bakiyeyi Bozo hesabına yatırmanız gerekiyor. Daha sonra Bozo yetkilileri ile iletişim kurmalı ve bilgilerinizi vermelisiniz. Bu aşamada form doldurma ya da telefon ile verebilmek gibi farklı seçenekleriniz var.

astropay-nedir

 

Daha sonra size Bozo tarafından gerekli kodlar gönderilecek. Bu aşamada size nasıl ulaşmasını istiyorsanız belirtebilirsiniz. Bütün prosedür burada son bulmuş oluyor. Yani artık tanımladığınız miktarda sanal kartınız artık cebinizde sayılır. Ancak bu kart numarasını güvenilir bir şekilde saklamanız gerekiyor. Bozo ön ödemeli kart sistemleri tarafından verilen bu numara sizin için en iyi referans olacak.

Kart numarasına sahip olduktan sonra dilediğiniz gibi alışverişinizi yapabilirsiniz. Ancak bu sistemin aktif olarak kullanıldığı web sitelerinden birini tercih etmelisiniz. Profesyonel anlamda satış yapılan, dinamik e-ticaret sitelerinde ön ödemeli kart sistemi aktif olarak kullanılıyor. Bu anlamda kullanım alanı gittikçe genişliyor. Ancak ön ödemeli kart sistemlerinde kartınızı nereden temin ettiğiniz de önemli bir nokta. Özellikle ucuz Astropay sahibi olabilmek için Bozo gibi iyi bir sağlayıcıya başvurmanız gerekiyor.

Astropay kart satın alırken ücretler konusunda dikkatli olmanızı öneriyoruz. Özellikle hatalara ya da suistimallere sebep olabilecek bir nokta var ki o da para birimleri arasındaki farklılık. Siz havalenizi yaparken kendi hesabınızın para birimi olan TL hesabı üzerinden yatırıyorsunuz. Ancak size açılan bakiye Euro olarak geliyor. İşte bazı kart sağlayıcıları bu noktada insanların dikkatsizliklerini kullanabiliyorlar. Dönüştürme işlemini yaparken küçük farklara dikkat etmediğinizde aradaki farklılıklardan oluşan miktarlar size zarar olarak geri dönecek.

 

Bu gibi sorunlarla en fazla karşılaşılan aşama da bakiye bozdurma aşaması. Ön ödemeli kart sistemlerinde aynen para bozdurma işlemi gibi bir işlem söz konusu. Yani bakiyenizi kullanmama gibi durumlarınızda geri bozdurma alternatifiniz söz konusu. Hiçbir paranız bu açıdan boşa gitmeyecektir. Ancak olumsuz durumlarla karşılaşmamak için güvenilir bir kart sağlayıcısı şart. Bozo ön ödemeli kart sistemleri de bu açıdan ön plana çıkıyor.

Ön ödemeli kartınızı satın almak için Bozo’u tercih ettiğiniz taktirde pişman olmayacaksınız. Birkaç dakika süren bir işlem ile kartınız adınıza tanımlanmış olacak. Hem de kişisel bilgileriniz deşifre olmadan alışverişlerinizi yapabileceksiniz. Hem ucuz Astropay satın almak hem de güvenlik açısından Bozo en iyi alternatifiniz olacak. Dilerseniz birden fazla kart sahibi de olabilirsiniz. Bu konuda hiçbir sınırlama söz konusu değil. Her farklı alışverişiniz için farklı kart tanımlanabilir.

Tanımladığınız farklı Astropay kartları farklı limitler ile satın alabilirsiniz. Bu ön ödemeli kartlar sanal olması yönü ile bir kredi kartı mantığında çalışmadığından uzun süre sizinle bağlantılı olmazlar. Bu durumun bir getirisi olan risk de ortadan kalkmış olur. Sadece işiniz olduğu müddetçe kullandığınız, alışverişinizi tamamladıktan sonra kırıp attığınız bir kredi kartı gibi düşünün. Zaten bu sistemin bu kadar popüler olmasının da sebeplerinin başında bu geliyor. İleride kredi kartlarının ortadan kalkıp sadece ön ödemeli sistemlerin kullanılacağına dair ütopyalar dahi mevcut.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s